Wojewódzki Konkurs Fotograficzny

Z radością informujemy, że Kaspian Guth, uczeń klasy 1d, uzyskał wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Fotograficznym „Żywa okładka książki o tematyce ekonomicznej”, zorganizowanym przez Pomorską Bibliotekę Pedagogiczną w Gdańsku oraz Szkołę Podstawową nr 85 w Gdańsku. Konkurs został objęty Patronatem Honorowym Prezydent Miasta Gdańska oraz włączony do inicjatyw Roku Edukacji Ekonomicznej 2024.

Organizatorzy przyjęli następujące cele: Promocja idei przedsiębiorczości poprzez zainteresowanie uczniów literaturą podnoszącą świadomość ekonomiczną. Rozwijanie wyobraźni i kreatywności. Szerzenie idei wykorzystania nowych technologii w celach edukacyjnych.

Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu autorskiej fotografii inspirowanej okładką wybranej książki o tematyce ekonomicznej. Przy ocenie prac wzięto pod uwagę wierne odtworzenie oryginału, wartość artystyczną, wartość techniczną i kreatywność.

Kaspian wyróżnił się prezentując okładkę książki „Pestka, drops, cukierek. Ekonomia dziecinnie prosta.” Grzegorza Kasdepke.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Ewa Bonkowska

Wojewódzki Konkurs Fotograficzny - 2024

Ułatwienia dostępu