Portale i inne źródła wiedzy

Przydatne informacje i dokumenty

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych

Link do portalu rekrutacji do szkół ponadpodstawowych z powiatu CHOJNICKIEGO.

Link do portalu rekrutacji do szkół ponadpodstawowych z powiatu STAROGARDZKIEGO.

Przedmiotowe zasady oceniania

Zbiór przedmiotowych zasad oceniania, które obowiązują w Szkole Podstawowej nr 1 w Czersku

Regulaminy 2023/2024

Regulamin 2023-2024

Wydarzenia/Sukcesy

Wydarzenia i sukcesy w roku szkolnym 2023/2024

Nazwa wydarzeniaData wydarzeniaWyniki/uczestnicyOpiekunOrganizatorUwagiKlasyRodzaj wydarzeniaPoziomEtapZakończony na etapieRodzajMiejsce/udział

Dokumenty pracy świetlicy szkolnej:

Stołówka

Menu obiadowe dostępne jest jeszcze na stronie archiwalnej. Kliknij tutaj, aby zajrzeć do menu.

Decyzją Burmistrza Czerska informujemy, iż od dnia 01 września 2022r. opłata za jeden obiad w stołówce szkolnej wynosi 5,00 zł.
    Dokumenty stołówki szkolnej:

Żeglarstwo

Zajęcia żeglarskie w roku szkolnym 2023/2024

Rekrutacja
    Żeglarstwo – niegdyś odmiana transportu, dziś dyscyplina sportów wodnych, oraz rodzaj turystyki lub rekreacji, a także forma szkoleń – zarówno dla późniejszych marynarzy, oficerów i kapitanów jednostek motorowych, jak i jako tzw. “szkoła charakterów” dla młodzieży
    Żeglarstwo uprawiane jest na jednostkach pływających napędzanych siłą wiatru za pośrednictwem żagli. W swoim głównym znaczeniu dotyczy pływania po wodzie. Jednak oprócz typowego żeglarstwa na żaglówkach, jachtach i żaglowcach istnieje również specyficzna odmiana żeglarstwa wodnego na deskach z żaglem, zwana windsurfingiem oraz kiteboarding, czyli rodzaj deski przypiętej do nóg, z tą różnicą, że jednostką napędową nie jest żagiel, tylko latawiec.
    Elementem żeglarstwa jest yachting, który obejmuje tylko pływanie turystyczne i sportowe na jachtach.
    Odmiany żeglarstwa poza wodą, to żeglarstwo lodowe, a także dość mało popularne żeglarstwo lądowe pod postacią różnych eksperymentalnych pojazdów kołowych napędzanych żaglami, które ogólnie nazywa się żaglowozami.

Dokumenty naboru do klasy żeglarskiej: