Wycieczka 1b i 3a do Grudziądza

Dnia 9 maja uczniowie naszej szkoły, klasy 1b i 3a wybrali się na wycieczkę do Mega Parku Miasteczka Westernowego w Grudziądzu. W podróży po parku przewodniczył nam miły Pan przewodnik snując opowieści, jak to na dzikim zachodzie kiedyś bywało. Mieliśmy więc okazję poznać zwyczaje tu panujące, a otaczająca nas sceneria pomogła przenieść się w nieznany świat Westernu rodem z planu filmowego. Wszyscy uczniowie i opiekunowie przejechali się kolejką Kansas City Express, zwiedzaliśmy Safari z figurami zwierząt nie występujących w Polsce również Mega – Owady. Podczas spaceru po Parku Jurajskiego przenieśliśmy się miliony lat wstecz, do krainy dinozaurów, które poruszały się i wydawały dźwięki. Następnie udaliśmy się do Świata Morskich Stworzeń w skali 1:1 i zobaczyliśmy między innymi jedynego w Polsce wieloryba grenlandzkiego w naturalnych rozmiarach. Zwiedziliśmy Magiczną Krainę Bajek Baśni i Legend, gdzie spotkaliśmy bohaterów ulubionych bajek dzieci. Duże wrażenie wywarł na nas pokaz umiejętności kowbojskich na koniu i z lassem. Pełni wrażeń wróciliśmy do  domu bo to miejsce pełne atrakcji i ciekawostek sprzyjało również   wspólnym zabawom i integracji.  

Organizatorki: Ewa Keister i Celina Kliczkowska

Wycieczka 1b i 3a do Grudziądza - 9.05.2024

Ułatwienia dostępu