Święto latawca

“Święto Latawców w Czersku 2023: Konstrukcje, Emocje i Latające Marzenia”

14 października 2023 roku na stadionie miejskim w Czersku odbyły się niezwykłe zawody Święta Latawca, które zgromadziły wiele rodzin z naszej okolicy oraz uczniów naszej szkoły. Wydarzenie to było okazją do prezentacji własnoręcznie wykonanych latawców i rywalizacji między młodymi konstruktorami. Pomimo deszczowej pogody, atmosfera była pełna entuzjazmu i optymizmu.

Konstrukcje były różnorodne, a ozdobienia wyjątkowo pomysłowe. Wielu uczniów postanowiło ozdobić swoje latawce herbem miasta, szachownicą lub klubami sportowymi, takimi jak Borowiak Czersk czy Juventus. Przykładem tego był latawiec Nikodema Pruskiego z klasy 5a, ozdobiony barwami Borowiaka Czersk oraz latawiec Wiktora Więcelewskiego z 5a, który dumnie prezentował emblemat Juventusu.

Punktem kulminacyjnym wydarzenia była prezentacja latawców przed komisją oceniającą. Komisja miała za zadanie ocenić konstrukcję, estetykę wykonania oraz, co najważniejsze, zdolność latawców do wzlotu i lotu. Niektórym uczestnikom udało się osiągnąć imponujące wyniki i ich latawce wzbiły się w powietrze. Iwan i Stepan Holkin mogli cieszyć się udanym lotem swojego latawca, ale to latawiec Liubov Holkin wykazał się największą zdolnością do utrzymania się w powietrzu.

Po zakończeniu zawodów wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie upominki w postaci batoników, które choć trochę osłodziły deszczowy poranek. Dzieci były również uhonorowane pięknymi emblematami, a zwycięzcy mogli z dumą prezentować swoje zdobycze. Były też puchary i nagrody rzeczowe dla tych, którzy osiągnęli najlepsze wyniki.

Niezależnie od wyników, na twarzach wszystkich uczestników malowała się radość. Święto Latawca w Czersku nie tylko dostarczyło emocji, ale także zainspirowało uczniów do większego zaangażowania w konstruowanie latawców. Każdy z nich wie, że w przyszłym roku mogą stworzyć jeszcze lepszy, bardziej imponujący latawiec, który zawisnąłby dumnie w obłokach.

WYNIKI
LATAWCE SKRZYNKOWE

1 miejsce – Kamila Elak

2 miejsce – Antoni Lipski

3 miejsce – Iwan Holkin

4 miejsce – Stepan Holkin

LATAWCE PŁASKIE

1 miejsce – Dominik Chmielewski

2 miejsce – Liubov Holkina

3 miejsce – Hubert Bumbul

4 miejsce – Khrystina Holkina

WYRÓŻNIENIA – Michał Lepak, Dominik Hauza, Julia Rekowska

NAJWYŻSZY LOT – Stanisław Elak

NAJMŁODSZY ZAWODNIK – Klara Guth

Opracowanie  Ewa Pruszak

Zdjęcia GCK Czersk oraz Wizja lokalna

Święto latawców - 14.10.2023

Ułatwienia dostępu