Szkolne Regaty Zakończenia Sezonu

12.10.2023 w Ostrowitem odbyły się coroczne regaty kończące Sezon Żeglarski 2023.

W regatach udział wzięło 14 uczniów z klas V i VI naszej szkoły. Zawody przeprowadzono w sprzyjających warunkach wietrznych i  udało się rozegrać 4 wyścigi. Rywalizacja była bardzo wyrównana o czym świadczy równa ilość punktów uzyskanych przez 1 i 2 zawodniczkę.

Zwycięzcą w takiej sytuacji „wyłaniają” przepisy regatowe, które premiują osobę lepszą w ostatnim biegu.

Podium regat  i kolejne miejsca zajęli :

1 miejsce – Natalia Kędzierska 4 pkt

2 miejsce – Alicja Kołodziejczyk 4 pkt

3 miejsce – Antonina Gwizdała 8 pkt

4 miejsce – Oliwier Rink 14 pkt

5 miejsce – Nikodem Pruski 15 pkt

6 miejsce – Wiktor Wiencelewski 15 pkt

7 miejsce – Adam Sychowski 15 pkt

8 miejsce – Franciszek Rompkowski 24 pkt

9 miejsce – Borys Hinc 25 pkt

10 miejsce – Maja Jażdżewska 26 pkt

11 miejsce – Kacper Witkowski 30 pkt

13 miejsce – Miłosz Gwizdała 36 pkt

14 miejsce – Maria Cesarz 42 pkt

Nagrody wszystkim uczestnikom regat wręczyła dyr. szkoły p. Dominika Oksentowicz,  Pani dyrektor gratulowała  także wszystkim uczniom   osiąganych  wyników podczas regat w całym mijającym sezonie.

Oprócz nagród na uczestników regat czekała miła niespodzianka w postaci pysznego ciasta przygotowanego przez babcię jednego z uczestników. Nie wiem czy mogę ujawnić…ale zaryzykuję – dziękujemy babci 😊 Wiktora Wiencelewskiego. Dziękuję w imieniu nauczycieli i uczniów. Nic nie zostało !!! Pozostałe babcie chciałbym zapewnić  i uspokoić, że jeszcze będziemy mieli dużo  regat…

Czesław Sikora

Szkolne Regaty Zakończenia Sezonu - 12.10.2023