Wycieczka kl. 5a i 6a

Wycieczka z klasą: Podróż do Centrum Nauki Experyment

W dniu 17 kwietnia klasa Va i VIa udała się na wycieczkę pod opieką swoich wychowawców, Ewy Pruszak, Katarzyny Chmielewskiej oraz pana Mariana Szmaglińskiego. Ich celem było odkrycie tajemnic nauki i eksperymentowania w Centrum Nauki Experyment w Gdyni.

 Początkowo pełni entuzjazmu i ciekawości, wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami weszliśmy do Centrum Nauki Experyment, gotowi na fascynującą podróż po świecie nauki i odkryć. Już na starcie atmosfera była niesamowita, a energia i radość towarzyszyły nam przez cały dzień.

W Centrum Nauki Experyment czekały na nas interaktywne wystawy i przestrzenie do twórczego eksperymentowania. Każdy krok w tym miejscu dostarczał zarówno dzieciom, jak i nauczycielom świetnej i interesującej rozrywki, ale także nauki. Korzystaliśmy z różnorodnych, czasem nawet kosmicznie wyglądających urządzeń, których działanie zaskakiwało nas każdego razu.

Wśród wystaw stałych i czasowych mieliśmy okazję zgłębić tajniki hydrologii podczas zwiedzania „Hydroświata”, doświadczyć fascynującego świata przyrody w” Drzewie Życia”, czy zgłębić wiedzę na temat ludzkiego organizmu podczas akcji „Człowiek”. Sprawdzaliśmy nasze zmysły, odczuwając jak to jest być w środku serca czy przeprowadzając wirtualne operacje.

Nie zabrakło również eksperymentów potwierdzających prawa fizyki w wystawie „Niewidoczne Siły”, gdzie akustyka, zjawiska elektryczne i magnetyczne przestały być dla nas tajemnicą.

W „Kierunku Zdrowie” zdobyliśmy cenną wiedzę na temat dbania o nasze zdrowie fizyczne, psychiczne i emocjonalne, co uświadomiło nam, jak ważne jest życie w harmonii i podejmowanie dobrych wyborów.

Interaktywne stanowiska cieszyły się ogromną popularnością wśród uczniów, zwłaszcza te, gdzie mogliśmy tworzyć tropy zwierząt w piasku czy doświadczyć siły wiatru na makiecie.

Jednak największe wrażenie zrobiła na nas komnata Amesa, gdzie dzięki złudzeniu optycznemu mieliśmy wrażenie, że stajemy się albo olbrzymami, albo liliputami.

Po zwiedzeniu Centrum Nauki Experyment udaliśmy się do kina, bo jakże to wycieczka bez filmu! Wybraliśmy “Za duży na Bajki 2” i z zapartym tchem zajadając się popcornem, z zaciekawieniem śledziliśmy kolejne przygody bohaterów na dużym ekranie.

Po seansie przyszedł czas na szybki obiadek, gdzie każdy mógł wybrać to, co lubi najbardziej. Pełni wrażeń i najedzeni wróciliśmy do domu. Jedno jest pewne – ta wycieczka była naprawdę wartościowym doświadczeniem, które na długo pozostanie w naszej pamięci!

Reasumując, jeśli szukasz miejsca na niezapomnianą wycieczkę z klasą, gdzie nauka łączy się z zabawą, to Gdynia jest idealnym wyborem! Jak głosi mądrość Pana Kleksa: “Tam wszystko jest możliwe, dzieciaki są szczęśliwe”, a my już to wiemy z własnego doświadczenia. Centrum Nauki Experyment w Gdyni zapewni nie tylko edukacyjną przygodę, ale także mnóstwo radości i uśmiechu. Nie czekaj dłużej, zabierz swoją klasę na niezapomnianą wyprawę!

Opracowanie i zdjęcia  Ewa Pruszak

Wycieczka 5a i 6a do Gdyni - 17.04.2024

Ułatwienia dostępu