Spotkanie z dietetykiem

Z okazji Europejskiego Dnia Śniadania, gościliśmy w naszej szkole specjalistę w dziedzinie żywienia, psychodietetyk i dietetyk panią Magdalenę Szopinską, właścicielkę sklepu Zdrowa Przystań. W spotkaniu wzięli udział uczniowie z klasy 2a oraz 3d. Jego celem było zwrócenie uwagi na prawidłowe odżywianie, zdrowy styl życia oraz dietę dostosowaną dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym. Pani dietetyk przygotowała interesującą pogadankę połączoną z prezentacją multimedialną i przeprowadziła dyskusję na temat zasad prawidłowego odżywiania. Omówiła też główne błędy w naszej diecie, które prowadzą nie tylko do nadwagi i otyłości, ale również do wielu chorób. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się, co warto wkładać do swojej śniadaniówki, co daję energię na krótko a co na długo, co wybierać do picia w ciągu dnia, czy jest miejsce na coś słodkiego w śniadaniówce oraz jaki wpływ ma nadmiar cukru na samopoczucie. Uczniowie chętnie uczestniczyli w spotkaniu z dietetykiem, wypowiadali się na temat zdrowego odżywiania i zdrowego stylu życia. Na zakończenie spotkania otrzymali karty pracy do wykonania oraz zdrowy i chrupiący poczęstunek. Składamy serdeczne podziękowania pani dietetyk za wiele cennych wskazówek dotyczących zdrowego odżywiania.

Wirginia Chuda

Spotkanie z dietetykiem - 21.04.2023

Ułatwienia dostępu