Sukces w XXII WPPDiM

Sukcesy uczniów w XXII Wojewódzkim Przeglądzie Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej
Śpiewaj razem z nami”

Uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w Wojewódzkim Przeglądzie Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej, którego głównym organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 2 w Czersku. Od tego roku WPPDiM został zamieszczony na liście Konkursów Kuratorium Gdańskiego i odbył się w trzech etapach. 11 maja 2024 r. uczestnicy finałowego przeglądu śpiewali na deskach pięknie odnowionego Gminnego Centrum Kultury w Czersku. Wzięło w nim udział ponad 80 solistów i 17 zespołów. Zmagania konkursowe odbyły się w czterech kategoriach wiekowych: klasy I-III, IV-VI, VII – VIII oraz szkoły ponadpodstawowe. Naszą szkołę reprezentowali: Kinga Banach, Ksawery Konefka, Lucyna Leszczyńska, Amelia Szreiber, Zuzanna Weltrowska. Przegląd zakończył się dla naszych wokalistów kolejnym sukcesem 🥇🥈🥉

Kategoria wiekowa – klasy I –III
soliści
I miejsce – Zuzanna Weltrowska – kl. III a
II miejsce – Amelia Szreiber – kl. III a
zespoły
II miejsce – Duet: Amelia Szreiber i Zuzanna Weltrowska

Kategoria wiekowa – klasy IV – VI
soliści
Wyróżnienie: Ksawery Konefka – kl. IV a
zespoły
III miejsce – „Zielone Trio” – Kinga Banach – kl. IV b, Ksawery Konefka, Lucyna Leszczyńska – kl. IV a

Gratulujemy! 👏

Celina Kliczkowska

XXII Wojewódzki Przegląd Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej - 11.05.2024

Ułatwienia dostępu