Święto Misia z książką

Czy to jutro, czy to dziś,
Wszystkim jest potrzebny miś!

W piątek, 25 listopada w sali konferencyjnej spotkali się uczniowie klas I, którzy przynieśli ze sobą ukochane misie i ulubione książki. Dzieci, misie, książki… oj się działo! W imprezie czytelniczej uczestniczyła wicedyrektor szkoły Pani Katarzyna Chmielewska, która również przybyła z pluszowym misiem. Dzieci oglądały filmik przedstawiający historię pluszowego misia oraz rozpoznawały znane misie. Wysłuchały fragmentu książki o niesamowitych przygodach Kubusia Puchatka, przeczytanego przez zaproszonego gościa. Jako lektor, świetnie zaprezentowała się starsza koleżanka, w przebraniu misia. Dzieci z uwagą słuchały oraz oglądały zdjęcia ilustracji z książki, wyświetlane na ekranie. Pierwszaczki zaprezentowały swoje misie, których przybyło bardzo dużo na spotkanie. Misie były małe, duże i wielkie, a wszystkie serdecznie przytulane. Dzieci przyniosły ze sobą również swoje ulubione książki i okazało się, że jest ich naprawdę sporo! Chętni pierwszoklasiści prezentowali koleżankom i kolegom przyniesione książki. Spotkanie zostało przeplatane zabawą taneczną, dostarczającą sporo radości. Dzieci także wysłuchały wierszyka o misiach i odgadywały zagadki oraz otrzymały kartki z misiami, do pokolorowania w klasach. Ponadto zobaczyły tematyczną wystawę książek z biblioteki szkolnej, których zdjęcia również wyświetlano na ekranie.
Obchody Święta Pluszowego Misia stanowiły doskonałą okazję do rozwijania zainteresowań czytelniczych uczniów w miłej atmosferze.

Czytanie jest dla umysłu tym, czym gimnastyka dla ciała.

– Richard Steele

Organizatorzy: E. Bonkowska, K. Porożynska, P. Muchowski
Zdjęcia: M. Łobocka, K. Linda

Święto Misia z książką - 25.11.2022

Ułatwienia dostępu