Wiosenne warsztaty 1b

W poniedziałek 20 marca uczniowie klasy 1b wraz z wychowawczynią wybrali się na spotkanie wiosny do Centrum Kwiatowego – Kwiaciarnia Przybylski. Przywitani zostaliśmy przez rodziców Laury  – państwa Kamilę i Tomasza Przybylskich. Pani Kamila przygotowała i przeprowadziła dla uczniów warsztaty. Dzieci poznały budowę kwiatów, ich potrzeby do prawidłowego wzrostu i rozwoju oraz pracę ogrodnika. Kolejnym etapem było rozpoznawanie wiosennych kwiatów. Każdy mógł podziwiać ich wygląd i poczuć zapach. Pan Tomasz oprowadził nas po miejscach, w których rozwijają się młode sadzonki kwiatów i ziół, pokazał jak przygotowuje się ziemię do uprawy roślin.

Pod koniec wizyty otrzymaliśmy pachnące wiosenne upominki – kolorowe bratki, każdy obiecał dbać oraz pielęgnować swój kwiatek. Dziękujemy za zaproszenie na warsztaty i podzielenie się z nami profesjonalną wiedzą w dziedzinie ogrodnictwa.

wychowawca: E. Rutkowska

Wiosenne warsztaty 1b - 20.03.2023

Ułatwienia dostępu