Podziękowanie Szkolnego Koła Regionalnego

Szkolne Koło Regionalne „Kaszëbi z Jedinczi”, które działa w naszej szkole miało okazję spotkać się w miniony piątek (26 kwietnia) z p. Burmistrzem Przemysławem Bieskiem-Talewskim oraz p. Wiceburmistrz Bogumiłą Ropińską w czerskim urzędzie miejskim. Była to okazja do podziękowania za otwartość i zawsze życzliwe przyjmowanie członków naszego Koła nie tylko w gabinecie Burmistrza w czasie „Kaszubskiego kolędowania”, ale także podczas gminnych uroczystości (jak np. Pomorski Dzień Sołtysa) oraz za ogromną otwartość dla promowania idei regionalnych w naszej szkole i gminie. Podziękowania, życzenia, piosenki do akompaniamentu instrumentów i pamiątkowe zdjęcie – pełen życzliwości i wzruszenia klimat tego spotkania na pewno zostanie z nami na długo. Dziękujemy p. Burmistrzowi i p. Wiceburmistrz za zawsze otwarte dla nas drzwi i wiele uśmiechu.

W dzisiejszym świecie ważne jest pielęgnowanie wartości nie tylko regionalnych, ale też zwyczajnie ludzkich, jak przykładowo postawy wdzięczności za otrzymane dobro. Umiejętność powiedzenia „dziękuję” jest cenna, a parafrazując: „wymagajmy od siebie, nawet gdyby inni od nas nie wymagali” (św. Jan Paweł II).

Aleksandra Dzięcielska-Jasnoch,
opiekun Szkolnego Koła Regionalnego „Kaszëbi z Jedinczi”

Ułatwienia dostępu