4a, 5c i 7a w teatrze

Nareszcie nadszedł długo oczekiwany dzień, ale jak to się mówi ,,Do trzech razy sztuka”. No i za trzecim razem się udało. 24 kwietnia uczniowie klas: IV a, V c i VII a wybrali się do Teatru W Grudziądzu na spektakl pt. ,,Sekrety lasu”, reżyserii Zbigniewa Kulwickiego. Opiekunami podczas wycieczki byli: pani Hanna Kobryń, pan Piotr Czarnowski i pani Ewelina Bąk.

Uczniowie mogli poznać fascynujący świat lasu, jego mieszkańców oraz ludzi, którzy las kochają i o niego dbają. Przedstawienie pokazało, że las skrywa w sobie wiele tajemnic przyrodniczych, ale może też być niebezpieczny. Uczniowie uświadomili sobie, że ciężka praca leśnika, to nie tylko sadzenie drzewek, ale także ochrona lasu przed pożarem, zajmowanie się problemami kłusownictwa. Dużym zmartwieniem i udręką dla leśników jest również jazda quadami i crossami w lesie. Teatralna lekcja przyrody była dla uczniów bardzo atrakcyjna i pouczająca. Mamy nadzieję, że będziemy mieli jeszcze okazję obejrzeć tak wartościowe i pouczające przedstawienie.

4a, 5c i 7a w teatrze - 24.04.2024

Ułatwienia dostępu