Spotkanie z autorką

Dostaliśmy zaproszenie od Pomorska Biblioteka Pedagogiczna im. Gdańskiej Macierzy Szkolnej w Gdańsku, Wydawnictwa Literatura oraz Europejskiego Centrum Solidarności (ECS).

Pani Maria Gajewska z grupą uczniów pojechała do Gdańska, aby uczestniczyć w spotkaniu z autorką książki “O demokracji od podwórka”, Panią Grażyną Bąkiewicz.

Dlaczego my?

Pani Maria wypromowała aż sześciu absolwentów prestiżowego programu “Zdolni z Pomorza” w obszarze kompetencji społecznych (Laura Drewczynska, Monika Linda, Sylwester, Bogna Knuth, Julia Kaszubowska, Alicja Kaszubowska) oraz testuje w sieci swój autorski projekt czytelniczy. Zob. #minilekcjebeztabu
Wkrótce wdrożymy go w naszej szkole.

Spotkanie z Autorką pobudziło nas do refleksji nad znaczeniem słowa DEMOKRACJA. Uznaliśmy, że edukacja i świadomość to klucz do demokracji.
Warto zatem czytać książki i idee takie jak: nauka, wolność, solidarność słać dalej w świat.

Spotkanie z Autorką nie dość, że jasno, klarownie i ciekawie było poprowadzone, to dopełniło je zwiedzanie ECS.

Dzięki takim zaproszeniem/wyjazdom edukacja jest przyjemna, a tym samym niezwykle skuteczna.
DZIĘKUJEMY Pani Dyrektor Małgorzacie Kłos z Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej w Gdańsku za to wyjątkowe wyróżnienie – zaproszenie/spotkanie.