Żywa lekcja historii

W poniedziałek 7 listopada 2022 r. w naszej szkole na dużej sali gimnastycznej, odbyła się żywa lekcja historii pod tytułem „Niepodległa”.

Pan Michał Rychlicki z Pelplina bardzo ciekawie opowiadał o trudnych drogach Polaków do wolności i niepodległości Ojczyzny po I wojnie światowej. Spektakl odbył się dla grupy klas IV – V. Uczniowie przebierali się w stroje z epoki i brali udział w krótkich scenkach. Prowadzący chwilami z humorem, ale chwilami z należną powagą, mówił o dziejach Polski i sytuacji Polaków na przełomie XIX i XX w. Dwie godziny lekcyjne zajęć minęły bardzo szybko. Był to czas nie tylko zdobywania wiedzy historycznej, ale i świetnej zabawy oraz pogłębiania patriotyzmu. Oto kilka zdjęć.

Opracował
M. Talewski

Żywa lekcja historii - 7.11.2022

Ułatwienia dostępu