Ślubowanie klas I

We wtorek, 8 listopada odbyło się ślubowanie i pasowanie na uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Czersku. W uroczystości wzięli udział uczniowie klas pierwszych wraz z Wychowawczyniami, Dyrektor szkoły Pani Dominika Oksentowicz, Wicedyrektor szkoły Pani Katarzyna Chmielewska, Rodzice, Opiekunowie, Prezydium Rady Rodziców oraz Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego. Zaproszeni goście licznie przybyli na ślubowanie, które jest bardzo ważnym wydarzeniem nie tylko dla najmłodszych, ale również dla całych rodzin.

Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej, zaprezentowali swoje umiejętności. Odpowiadali na bardzo ważne pytania i śpiewali piosenki, czym utwierdzili wszystkich w przekonaniu, że mogą już zostać pełnoprawnymi uczniami. Doniosłym momentem uroczystości było złożenie ślubowania oraz akt pasowania na ucznia dokonany przez Dyrekcję szkoły. Tym samym pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej. Dowodem były dyplomy pasowania na ucznia wręczone dzieciom przez Wychowawczynie. Najmłodsi zostali obdarowani wspaniałymi upominkami ufundowanymi przez Radę Rodziców. Podczas uroczystości skierowano do dzieci wiele miłych słów, a także życzeń dotyczących nauki w szkole.

Po zakończeniu części oficjalnej, trzecioklasiści zaprezentowali piękny program artystyczny oraz zostały wykonane pamiątkowe zdjęcia.

Wszystkim pierwszoklasistom gratulujemy i życzymy sukcesów w nauce!

Ślubowanie klas I - 8.11.2022

Ułatwienia dostępu