Apel

APEL KORCZAKOWSKI

Pani dyrektor – Dominika Oksentowicz otworzyła uroczyste spotkanie jednym z najpiękniejszych, a zarazem najbardziej popularnych cytatów Janusza Korczaka: Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat. Wspomniana maksyma naszego patrona idealnie łączy się z tym, co aktualnie ma miejsce w naszej szkole, czyli hucznie obchodzonym Korczakowskim Świętem Radości. Owe coroczne wydarzenie jest niezwykle istotne dla całej wspólnoty SP1. Na końcu swego przemówienia życzyła wszystkim uczniom i pracownikom, aby możliwie jak najpiękniej przeżywali ten szczególny czas. Na prośbę prowadzącego – p. Mirosława Talewskiego, dumnie odśpiewano hymn szkoły.

Niesłychanie ciekawym punktem apelu był wykład naszego gościa – Pana Hieronima Kucharskiego, który bardzo interesująco, ponieważ z nieco innej perspektywy, przybliżył nam sylwetkę niezwykłego człowieka, którym bez cienia wątpliwości był Janusz Korczak. Wszyscy zebrani słuchali historyka z ogromnym uznaniem i zaangażowaniem.

Całość zwieńczył program artystyczny przygotowany przez: p. Beatę Drewczynską, p. Martynę Szark, p. Wirginię Chudą, p. Monikę Chabowską oraz p. Piotra Gliszczyńskiego. Dzięki wysiłkom utalentowanych uczniów SP1 mieliśmy okazję wysłuchać pięknie wykonanych piosenek nawiązujących do lat 20. XX wieku, wspaniałej recytacji utworu “Modlitwa Wychowawcy”, a także na własne oczy mogliśmy się przekonać jak wyglądały stylizacje rodem z tamtych czasów. Nie zabrakło gustownych strojów codziennych, jak i wyrafinowanych wieczorowych. Reakcje zgromadzonych potwierdziły, że była to potężna dawka humoru i dobrej energii.

Chcielibyśmy serdecznie podziękować paniom: Danucie Stawickiej oraz Danucie Sękowskiej, które nieodpłatnie wypożyczyły nam stroje dla modelek i modeli, a także dywan, który posłużył jako wybieg. Słowa uznania kierujemy również do wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do sukcesu naszego przedstawienia.

opracowała: Martyna Szark

 zdjęcia: Ewa Pruszak

Apel z okazji Święta Szkoły - 8.11.2022

Ułatwienia dostępu