Żywa lekcja historii

W środę  10 kwietnia 2024 r. w naszej szkole na dużej sali gimnastycznej,  odbyła się żywa lekcja historii pod tytułem „Wojna obronna Polski 1939 r. i Powstanie Warszawskie 1944 r.” Panowie z grupy rekonstrukcyjnej z Lublina   bardzo ciekawie opowiadał o trudnych czasach dla Polaków pod okupacją niemiecką i rosyjską w II wojnie światowej. Spektakl odbył się dla uczniów klas VI – VIII naszej szkoły. Uczniowie przebierali się w stroje z epoki i brali udział w krótkich scenkach. Prowadzący chwilami z humorem, ale w innym miejscu   z należną powagą, mówił o dziejach Polski i sytuacji Polaków pod okupacjami.  Był to czas nie tylko zdobywania wiedzy historycznej, ale i zabawy oraz pogłębiania patriotyzmu.  Oto kilka zdjęć.

Opracował:
M. Talewski

Żywa lekcja historii - 10.04.2024

Ułatwienia dostępu