Lekcja przyrody w Woziwodzie

Uczniowie klasy 3b i 3c skorzystali z oferty Nadleśnictwa Woziwoda i 4 kwietnia wybrali się autokarem na wycieczkę przyrodniczą.  Dzieci zwiedziły Ośrodek Edukacji Przyrodniczo – Leśnej. Znajdujące się tam eksponaty głównie dotyczyły flory i fauny leśnej, darów lasu oraz pracy leśnika. Wszyscy z zaciekawieniem oglądali okazy ssaków, ptaków i gadów naszych lasów, z uwagą słuchali informacji o ich życiu. W kąciku multimedialnym mali przyrodnicy rozmawiali o wiośnie, rozpoznawali na zdjęciach pierwsze wiosenne kwiaty i przylatujące ptaki. Potem nadszedł czas na zadania w terenie. Na ścieżce przyrodniczej pracując w grupach dzieci przypomniały o zasadach zachowania w lesie, szukały oznak wiosny, słuchały odgłosów przyrody. Wszystkie spostrzeżenia i uwagi dokładnie odnotowały w kartach pracy. Podsumowanie pracy uczniów odbyło się w stodole konferencyjnej. Lekcja przyrody w Woziwodzie to wspaniała zabawa i nauka na łonie natury.

M. Adamczyk, J. Kulesza

3b i 3c na lekcji przyrody w Woziwodzie - 04.04.2024

Ułatwienia dostępu