Rejonowe zawody sportowe klas I-III

2023-06-07

W Szkole Podstawowej nr 1 w Czersku odbyła się czwarta edycja Rejonowych Zawodów Sportowych klas I-III „Mały Olimpijczyk”. W sportowych zmaganiach udział wzięli uczniowie, Zespołu Szkół w Rytlu, Zespołu Szkół w Łęgu, Szkoły Podstawowej nr 1 i Szkoły Podstawowej nr 2 w Czersku. Rozgrywki odbyły się 7 czerwca na sali gimnastycznej w SP 1.

Głównymi celami zawodów było: Propagowanie sportu wśród uczniów klas I-III; Podnoszenie sprawności fizycznej; Promowanie sportowej rywalizacji w oparciu o zasadę fair play; Propagowanie różnych form aktywności ruchowej; Integracja z rówieśnikami z innych szkół; Edukacja poprzez zabawę.

W skład zespołu sędziowskiego weszły nauczycielki reprezentujące każdą z placówek.

Sportowcy rywalizowali w konkurencjach indywidualnych, w których należało wykazać się ogólną sprawnością ruchową oraz poprawnością wykonania zadań. Zawodnicy zacięcie walczyli o jak najlepsze wyniki w poszczególnych konkurencjach. Po podliczeniu wszystkich punktów zostali wyłonieni zwycięzcy.

Wicedyrektor szkoły p. Katarzyna Chmielewska podziękowała dzieciom i nauczycielkom za udział w zawodach oraz pogratulowała najlepszym sportowcom sukcesów. Następnie odbyło się wręczenie dyplomów i nagród rzeczowych zwycięzcom w poszczególnych kategoriach. Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali wodę i coś słodkiego.

Zawody sportowe „Mały Olimpijczyk” przebiegły pomyślnie, w duchu zdrowej rywalizacji i w miłej atmosferze. Gratulujemy zwycięzcom sukcesu! Dziękujemy wszystkim za aktywny udział, wspólną zabawę oraz zapraszamy w przyszłym roku szkolnym.

WYNIKI:

KLASY I

– dziewczęta

I miejsce: Nikola Grzella– SP 1 Czersk

II miejsce: Małgorzata Górnowicz– SP 1 Czersk

III miejsce: Helena Gradowska– SP 1 Czersk

– chłopcy

I miejsce: Igor Skóra– SP 1 Czersk

II miejsce: Konrad Ryduchowski – ZS Rytel

III miejsce: Jakub Nurberg – SP 2 Czersk

KLASY II

– dziewczęta

I miejsce: Patrycja Byczkowska – ZS Rytel

II miejsce: Antonina Gierszewska – ZS Rytel

III miejsce: Marika Biesek – ZS Łąg

– chłopcy

I miejsce: Stanisław Elak – SP 1 Czersk

II miejsce: Bruno Gałecki – ZS Rytel

III miejsce: Maciej Kołatka – SP 1 Czersk

KLASY III

– dziewczęta

I miejsce: Nadia Klaman – ZS Łąg

II miejsce: Sara Ziehlke– ZS Rytel

III miejsce: Amelia Kocinska – ZS Rytel

– chłopcy

I miejsce: Patryk Narloch – ZS Rytel

II miejsce: Borys Chudy – SP 1 Czersk

III miejsce: Bartosz Milke – SP 1 Czersk

Organizatorzy:
E. Bonkowska, M. Łobocka, E. Rutkowska

Rejonowe zawody sportowe klas 1-3 - 7.06.2023

Ułatwienia dostępu