Witaminowo – sportowe ABC

W ramach projektu „Szkoła z witaminą” uczniowie klas 1-3 realizowali w dniu 18 kwietnia zadania, które wykazały, jak ważne w prawidłowym rozwoju dzieci jest żywienie zgodne z piramidą pokarmową i aktywność fizyczna. Główne działania dotyczyły owoców, warzyw i ruchu. Warzywa i owoce to ważny składnik codziennej diety. Należy je spożywać kilka razy dziennie, w ramach posiłków i przekąsek. Produkty te stanowią główne źródło witamin i są „tarczą ochronną” przed wirusami, bakteriami. Nie zabrakło zabaw ruchowych, które pozwoliły aktywnie ćwiczyć i wspólnie się bawić. Codzienna aktywność fizyczna w szkole i poza nią zapewnia dobrą kondycję fizyczną i sprawność umysłową oraz wpływa na prawidłową sylwetkę. Dziękujemy wszystkim za aktywny udział w zadaniach projektu.

Organizator: J. Kulesza, E. Rutkowska
Zdjęcia: P. Muchowski, wychowawczynie klas

Witaminowo-sportowe ABC - 18.04.2024

Ułatwienia dostępu