Dzień Pluszowego Misia z książką

Uczniowie klas I uczestniczyli w spotkaniu z okazji Dnia Pluszowego Misia, które odbyło się 29 listopada. W tym dniu dzieci przyniosły do szkoły swoje ukochane misie. Ze względu na pandemię misie pozostały w klasach i nie towarzyszyły podczas wspólnego spotkania klas.
Impreza rozpoczęła się przedstawieniem historii pluszowego misia. Następnie pani wicedyrektor Dominika Oksentowicz przeczytała fragment książki o Kubusiu Puchatku. Dzieci z zainteresowaniem słuchały o przygodach sympatycznego Puchatka i oglądały kolorowe ilustracje wyświetlane na dużym ekranie. Na spotkanie pierwszoklasiści przynieśli swoje ulubione książki, które zaprezentowali wszystkim obecnym i chętnie o nich opowiadali. Ponadto dzieci uczyły się na pamięć wierszyka o misiu i wykazywały się znajomością misiów z różnych bajek. Dla dzieci zostały przygotowane także działania plastyczne z misiem – puzzle i kolorowanka. W przerwach pomiędzy zadaniami wszyscy z zaangażowaniem i radością tańczyli, obserwując wykonawców na ekranie i słuchając głosowych instrukcji. Podczas spotkania zostały zaprezentowane książki z biblioteki szkolnej o misiach i niedźwiedziach na wystawie i w formie wyświetlanych zdjęć.

Obchody Dnia Pluszowego Misia z książką umożliwiły wspólną zabawę i przyczyniły się do rozwijania zainteresowań czytelniczych.

Impreza została przygotowana przez nauczycielki – Ewę Bonkowską i Urszulę Sroka oraz bibliotekarzy – Patrycjusza Muchowskiego i Krystynę Jażdżewską.

Organizatorzy dziękują bardzo wszystkim za aktywny udział w spotkaniu.

Dzień Pluszowego Misia z książką - 29.11.2021

Ułatwienia dostępu