Digital Youth Forum

06.06.2023r. klasa 8b i 8c wzięły udział w Digital Youth Forum – spotkaniu dla młodzieży dotyczącym przede wszystkim bezpieczeństwa online i pozytywnego wykorzystywania nowych technologii. Poprzez transmisję online uczniowie mogli wysłuchać ekspertów (m.in. Tomasza Bilickiego – cenionego pedagoga i psychoterapeutę), a także popularnych, młodych ludzi, którzy w sposób kreatywny wykorzystują Internet (jak Mateusz Chwieduk – influencer, trener; czy Martyna Kaczmarek – działaczka społeczna, modelka). Uczniowie mieli możliwość dowiedzieć się między innymi:

– co ma nam do zaoferowania sztuczna inteligencja,

– czym jest „pętla dopaminowa”,

– jak dbać o swój mózg,

– jak dzięki Internetowi można uratować komuś życie,

– jak wykorzystać media społecznościowe do dzielenia się pasją.

Wystąpienia prelegentów przeplatane były przerwami, w tym dłuższą przerwą na przekąski, oglądaniem filmu oraz koncertu. Zatem spotkanie było także świetną okazją do wspólnych rozmów i zabawy! 😊

 Laura Breszka

Ułatwienia dostępu