Dzień Dziecka – 4c

,,Chemia to fajna sprawa, nauka i zabawa” 

Chemia jest bardzo ciekawym przedmiotem, nauką eksperymentalną. Bez chemii nie ma życia na Ziemi. Nawet bardzo proste, wydawałoby się, eksperymenty przeprowadzane osobiście uczą obserwacji i wnioskowania. Jednak z powodów bezpieczeństwa niektóre doświadczenia muszą być przeprowadzane przez nauczyciela. Uczniowie klasy IV c postanowili wcielić się w rolę młodych naukowców i pokazać, że nauka może być interesującą zabawą. Pod okiem wychowawcy wykonywali proste eksperymenty, takie jak: pompowanie balonu pod wpływem rosnących drożdży, wykrywanie skrobii w różnych produktach, mini wulkan. Natomiast nauczyciel pokazał doświadczenie, którego celem było wydzielanie wodoru oraz spalanie alkoholu etylowego. Zajęcia dostarczyły uczniom wielu pozytywnych emocji oraz wzbogaciły o nowe doświadczenia. Uczniowie otrzymali również słodkości i lody a na zakończenie mieli seans filmowy.

Wychowawca klasy IV C
Ewelina Bąk

Dzień Dziecka w klasie 4c - 1.06.2023

Ułatwienia dostępu