Podsumowanie zbiórki elektrośmieci

Wrzesień to nie tylko czas rozpoczęcia nowego roku szkolnego, ale także okazja do prowadzenia działań proekologicznych. Dlatego od 20 września do 2 października i na dodatek już po raz drugi w tym roku kalendarzowym postanowiliśmy zbierać elektrośmieci, które gdzieś zalegają. Rezultat? Niesamowite zebraliśmy 2362 kilogramy zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego!

Zbiórka elektrośmieci to nie tylko szlachetny gest wobec naszej planety, ale także okazja do zarobku. Po odbiorze zebranych odpadów przez firmę specjalistyczną, szkoła otrzymała 354 złote!

Okazało się, że szkoła zadbała nie tylko o rozwijanie świadomości ekologicznej, ale także o nowoczesność w klasach. Za zebrane pieniądze zakupiono 5 litrowych butli płynu do mycia monitorów LCD oraz 4 nowe klawiatury. To nie tylko pozwoli na lepszą opiekę nad istniejącym sprzętem, ale także na wymianę uszkodzonych klawiatur.

Zbiórka elektrośmieci w szkole to jednak nie tylko praktyczne korzyści. To także świetna okazja do edukacji młodych umysłów na temat recyklingu i dbania o środowisko.

Kazimierz Kosecki

Zbiórka elektrośmieci - 20.09-02.10.2023

Ułatwienia dostępu