Pracownia mobilna

W czerwcu 2023 roku, Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa – Państwowy Instytut Badawczy z siedzibą w Warszawie ogłosiła innowacyjny konkurs pod nazwą “Pracownia Kompetencji Cyfrowych,” który stanowił istotny krok w kierunku wspierania rozwoju edukacji cyfrowej w polskich szkołach. W dobie dynamicznego rozwoju technologii cyfrowych, konkurs ten miał na celu dostarczenie mobilnych pracowni komputerowych do szkół, aby uczniowie mieli lepszy dostęp do nowoczesnych narzędzi i kompetencji niezbędnych w XXI wieku.

Pracownie, które można było zdobyć w ramach konkursu, składały się z 16 laptopów, przenośnej szafy, która nie tylko umożliwia przechowywanie tych urządzeń, ale także ich zasilanie, co było kluczowe dla sprawnego funkcjonowania pracowni. Dodatkowo, zestawy są wyposażone w specjalne oprogramowanie, które znacząco ułatwia pracę z uczniami. Warto także podkreślić, że każda pracownia jest wyposażona w interaktywny monitor, który staje się cennym narzędziem podczas prowadzenia lekcji, umożliwiając nauczycielom bardziej interaktywną formę nauczania.

Konkurs “Pracownia Kompetencji Cyfrowych” został podzielony na trzy kategorie wiekowe, aby uwzględnić różnice między grupami wiekowymi uczniów. Pierwsza kategoria obejmowała klasy 1-3, druga klasy 4-6, a trzecia klasy 7-8 i ponadpodstawowe.

Nasza szkoła aktywnie włączyła się do rywalizacji w konkursie, zgłaszając prace w dwóch pierwszych kategoriach wiekowych. Klasa 1b, reprezentowana przez Mateusza Urbańskiego i Jakuba Karlińskiego, oraz klasa 4b, którą reprezentował Jeremiasz Gajewski, stanęły do konkursu z nadzieją na zdobycie mobilnych pracowni komputerowych.

Po zakończeniu wakacji przyszły radosne wieści. Nasza szkoła znalazła się wśród placówek edukacyjnych, które otrzymały mobilną pracownię komputerową w kategorii klas 1-3. To ogromne osiągnięcie, które nie tylko doceniło zaangażowanie uczniów i nauczycieli, ale także otworzyło nowe możliwości edukacyjne i umożliwiło uczniom korzystanie z nowoczesnych narzędzi cyfrowych w procesie nauki.

Na zakończenie warto wyrazić ogromne podziękowania wszystkim, którzy zaangażowali się w to osiągnięcie sukcesu. Szczególne podziękowania kierują się w stronę obecnej klasy 2b i ich wychowawczyni, pani Ewy Rutkowskiej, za ich trud i zaangażowanie w konkurs. To dowód na to, że wspólna praca i determinacja mogą prowadzić do osiągnięcia ważnych celów edukacyjnych, przyczyniając się do rozwoju kompetencji cyfrowych uczniów i dostarczając im nowoczesnych narzędzi do nauki. Gratulacje dla wszystkich za to wyjątkowe osiągnięcie!

Wartość mobilnej pracowni, którą otrzymaliśmy to około 44 tyś zł. 🙂

Kazimierz Kosecki

Pracownia Kompetencji Cyfrowych - październik 2023

Ułatwienia dostępu