SP1 w świecie Minecrafta

Pod koniec października 2023 roku Szkoła Podstawowa nr 1 postawiła na nowatorskie podejście do rozwijania kreatywności uczniów, ogłaszając nietypowy konkurs “SP1 w świecie Minecrafta”. Celem było stworzenie jak najdokładniejszej wirtualnej kopii szkoły, a uczniowie odpowiedzieli na to wyzwanie z entuzjazmem.

Termin składania projektów upłynął 11 grudnia, a komisja konkursowa otrzymała aż siedem unikalnych propozycji od utalentowanych uczniów. Każdy z projektów miał swoje unikalne cechy, a uczestnicy zdobywali wiedzę na temat terenu szkoły, wykonując zdjęcia i eksplorując zakamarki budynków.

Spośród zgłoszeń wyróżniły się cztery szczególnie godne uwagi projekty, a komisja miała trudny wybór. Po wielu godzinach intensywnych dyskusji przyznano miejsca pierwsze, drugie i trzecie, zwracając uwagę na kreatywność, staranność wykonania oraz wierność odwzorowaniu rzeczywistości.

I miejsce ex aequo
Projekt autorstwa Patryka Łosińskiego z klasy 7D oraz zespołu Jakuba Rydzkowskiego, Jakuba Gwizdały i Dawida Kamowskiego, również z klasy 7D, zdobył najwyższe uznanie. Ich wirtualna szkoła nie tylko doskonale oddała architektoniczne detale budynku, ale również zaprezentowała wnętrza i otaczające tereny w niesamowicie realistyczny sposób.

II miejsce
Zespół w składzie Mikołaj Nieżurawski, Maksymilian Łangowski, Jan Wons i Sebastian Grzywacz z klasy 7A zaimponował komisji oryginalnością i kompleksowością swojego projektu. Ich wizja wirtualnej szkoły była pełna życia, a większość detali została starannie zaprojektowana.

III miejsce
Na trzecim miejscu uplasowała się ekipa z klasy 7B, czyli Sebastian Żychliński, Mariusz Górnowicz i Kacper Grzella. Ich projekt wyróżnił się pomysłowością oraz dbałością o szczegóły, co zrobiło duże wrażenie na komisji.

Pozostałe projekty również zasługują na uwagę.

Projekt Stanisława Przybylskiego, Franciszka Rompkowskiego i Kajetana Piwczyka z klasy 5A. Chociaż byli najmłodszymi uczestnikami konkursu, ich projekt był godny uwagi i zaskoczył wszystkich oryginalnym podejściem do tematu i starannością.

Projekt Darii Petki z klasy 7B. Daria w pojedynkę podjęła wyzwanie stworzenia wirtualnej szkoły, a jej projekt zwrócił uwagę dzięki finezji, pomysłowości.

Projekt Maksymiliana Babińskiego, Norberta Gwizdały, Szymona Englera i Natalii Kuklińskiej z klasy 7C. Ten zespół również dostarczył solidny projekt chociaż wyglądał jakby zabrakło czasu na jego dokończenie, prezentując różnorodność szkolnych terenów w wirtualnym świecie.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie i ogrom pracy włożony w stworzenie wirtualnej mapy naszej szkoły. Ich zaangażowanie zostało docenione nie tylko przez jury, ale również przez zgromadzoną podczas świątecznego festynu społeczność szkolną. W trakcie wydarzenia wszyscy mieli okazję podziwiać, jak w grze Minecraft można odwzorować rzeczywistość, co jednocześnie stanowi fascynującą demonstrację zdolności młodych twórców. Konkurs “SP1 w świecie Minecrafta” nie tylko dostarczył emocji, ale również zainspirował uczniów do wykorzystania swojej pasji w nowy, twórczy sposób.

Poniżej prezentujemy film z projektów, które znalazły się na podium.
Mapy szkoły do pobrania poniżej:
Kazimierz Kosecki

Ułatwienia dostępu