Konkurs Informatyczny – Bóbr

XVIII Ogólnopolski Konkurs Informatyczny Bóbr po raz kolejny zgromadził młodych pasjonatów technologii i programowania, a nasza szkoła brała w nim aktywny udział. Wydarzenie, które miało miejsce 15 i 16 listopada, było nie tylko okazją do rywalizacji, ale także doskonałą szansą dla uczniów do sprawdzenia swoich umiejętności informatycznych.

W pierwszym dniu konkursu, 15 listopada, rywalizowali uczniowie z klas 7-8 w kategorii Junior. W tej emocjonującej potyczce udział wzięło 8 osób reprezentujących naszą szkołę. Młodzi informatycy mieli okazję zmierzyć się z różnorodnymi zagadnieniami, które wymagały zarówno logicznego myślenia, jak i umiejętności programowania. Czas 60 minut to niewiele, ale nasi uczniowie stanęli na wysokości zadania, prezentując imponującą wiedzę i determinację.

16 listopada nadszedł czas na kolejną grupę uczestników, tym razem z kategorii Benjamin, przeznaczonej dla klas 4-6. Siedmiu utalentowanych uczniów z naszej szkoły stanęło do rywalizacji, gotowi podjąć wyzwanie i zmierzyć się z zadaniami konkursowymi. Pomimo młodego wieku, ci mali informatycy udowodnili, że posiadają ogromny potencjał i zapał do nauki.

Sam konkurs Bóbr to nie tylko okazja do rywalizacji, ale także doskonała platforma edukacyjna. Zadania wymagające rozwiązania podczas 60-minutowego wyzwania to nie tylko test umiejętności, ale również próba radzenia sobie w warunkach ograniczonego czasu. To doskonała okazja dla uczniów do rozwijania umiejętności rozwiązywania problemów, współpracy i szybkiego myślenia.

Dumni możemy być z osiągnięć naszych uczniów, którzy stanęli do konkurencji i zdobywali punkty dla naszej szkoły. Ich zaangażowanie i determinacja zasługują na ogromne uznanie, ponieważ nie tylko reprezentowali szkołę, ale także pokazali, że są gotowi na wyzwania związane z informatyką.

Ogólnopolski Konkurs Informatyczny Bóbr to nie tylko wydarzenie sportowe dla umysłów, ale także doskonała okazja do rozwijania pasji związanych z technologią. Gratulujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy w przyszłości!

Kazimierz Kosecki

Konkurs Informatyczny Bóbr - 15-16.11.2023

Ułatwienia dostępu