Szlachetna paczka

Szlachetni ludzie dla “Szlachetnej Paczki”

Takim mianem można śmiało nazwać rodziców, uczniów, nauczycieli oraz pracowników naszej szkoły. Mianem ludzi szlachetnych, ponieważ ogrom serca i hojności jaki wszyscy włożyli w skompletowanie “Szlachetnej Paczki” przeszedł nasze oczekiwania.

20 listopada wybraliśmy rodzinę – panią Agnieszkę, która prowadziła spokojne życie, pracowała i wychowywała dzieci po śmierci męża. Niestety popadła w depresję przez śmierć najmłodszego syna. Dodatkowo doszły inne choroby takie jak cukrzyca, nadciśnienie, problemy kardiologiczne i z kręgosłupem.

Bardzo chcieliśmy jej pomóc. Jako Szkolny Klub Wolontariatu postawiliśmy sobie za cel, aby zakupić wszystko, co było na liście, a przede wszystkim spełnić trzy kluczowe potrzeby rodziny, czyli kupić lodówkę, kuchenkę mikrofalową oraz żywność.

Zaczęliśmy od zorganizowania kawiarenki podczas dyskoteki andrzejkowej, z której dochód przeznaczyliśmy właśnie na ten cel. Udało nam się zebrać 648zł. To był nasz pierwszy sukces chociaż do celu jeszcze brakowało.

Od 30 listopada do 7 grudnia nasi wolontariusze zbierali pieniądze w klasach. Bardzo ucieszył nas fakt, iż wielu z rodziców, nauczycieli przekazało pieniądze dzieciom na zbiórki w klasach oraz osobiście wspomogło nas finansowo lub zakupiło coś od siebie! W tych dniach zebraliśmy aż 1522 zł, co było niesamowite!

Dzięki ofiarności UCZNIÓW, RODZICÓW, NAUCZYCIELI ORAZ PRACOWNIKÓW SZKOŁY udało się zrealizować wszystkie punkty z listy: żywność, produkty chemiczne, koc, ręczniki, czajnik, pościel, a także specjalny upominek, czyli perfumy. W sumie spakowaliśmy 16 kartonów darów!!!!

Łącznie udało nam się zebrać 2170zł. Za uzbieraną kwotę kupiliśmy:

– lodówkę z zamrażalką (1400zł)

– czajnik elektryczny (100zł)

– bon żywnościowy do sklepu Lewiatan (150zł)

– bon odzieżowy do sklepu Reserved (250zł)

– bon do sklepu obuwniczego CCC (150zł)

– kuchenka mikrofalowa (podarunek od Pani Weroniki)

– komplet pościeli (70zł)

– komplet ręczników (40zł)

– koc (podarunek od Pani Ewy)

– papier do pakowanie paczek (10zł)

Dziękujemy wszystkim osobom, które zaangażowały się w zbiórkę oraz pakowanie paczek do późnych godzin popołudniowych. Przede wszystkim jednak dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły, którzy wykazali się ofiarnością, zarówno finansową jak i rzeczową!

Ta zbiórka była dla nas wszystkich piękną lekcją pokory i serdeczności.

Teraz możemy już śmiało powiedzieć, że RAZEM ZROBILIŚMY COŚ DOBREGO!

Dziękujemy!

Szlachetna paczka - grudzień 2023

Ułatwienia dostępu