Dzień Dziecka – 8a

Wycieczka rowerowa klasy 8a z okazji Dnia Dziecka, pod hasłem “Dziecięce marzenia na rowerowych ścieżkach – ostatnie wspólne przygody, które na zawsze zapiszą się w pamięci”, była niezwykłym i pełnym radości wydarzeniem.

Dzień 1 czerwca 2023r  był stworzony do wycieczki rowerowej. Nasza klasa 8a wraz z opiekunami, panem Jackiem i panem Filipem, oraz naszą wychowawczynią wyruszyła w przygodę do Ostrowitego. Cała grupa była pełna entuzjazmu i radości, co sprawiało, że atmosfera była niezwykle przyjemna.

Po dotarciu na miejsce, “Agroturystyka u Tomka”, natychmiast zaczęliśmy przygotowywać ognisko. Pan Jacek przejął kontrolę nad rozpaleniem ognia, ale najpierw wszyscy zebraliśmy się wokół, aby złożyć życzenia urodzinowe naszej koleżance Lenie. To był szczególny dzień dla niej, dlatego nie mogło zabraknąć tradycyjnego odśpiewania “Sto lat”. Nasz śpiew rozbrzmiewał po całym jeziorze, a Lena była wzruszona.

Następnie przyszedł czas na poczęstunek. Wszyscy udaliśmy się do stołu, gdzie czekały na nas pyszne kiełbaski. Lenę zaskoczyliśmy prezentem w postaci świeczki o smaku maliny i słoiczka miodu, nawiązując do słów piosenki “dziewczyna miód malina”. Jej uśmiech i wdzięczność były bezcenne.

Pogoda nam sprzyjała, a słońce mocno przygrzewało. Wszystkim się ociepliło, więc niektórzy z nas musieli zdjąć nieco warstw ubrań. Jednak jak mawiają kabareciarze , najgorszy jest wiatr, dlatego pan Jacek postanowił nie ściągać nawet na chwilę czapki z głowy. Chociaż muszę przyznać, że zrobił wyjątek dla solenizantki, co było bardzo miłe.

Całe spotkanie było niezwykle przyjemne i wesołe. Odpoczęliśmy trochę po intensywnym pedałowaniu i nikt nie narzekał na bóle nóg. Wręcz przeciwnie, wszyscy mieliśmy szerokie uśmiechy na twarzach, ciesząc się tym wspólnym czasem.

.To był dzień, który pozostanie w pamięci każdego uczestnika jako wyjątkowy moment pełen radości, przygody i spełnienia dziecięcych marzeń. Wycieczka rowerowa klasy 8a była nie tylko świetnym sposobem na świętowanie Dnia Dziecka, ale był to nasz ostatni wspólny klasowy wyjazd, dlatego jeszcze bardziej cieszyliśmy się tym wyjątkowym dniem.

Dzień Dziecka w kl. 8a - 1.06.2023

Ułatwienia dostępu