Festyn świąteczny

Janusz Korczak, patron naszej szkoły, napisał: „Zadaniem serca jest kochać (…) a serce jest głodne i smutne, i pełne tęsknoty, jeśli nie ma w nim miłości”. Mądre i zawsze aktualne słowa Starego Doktora towarzyszyły organizatorom i uczestnikom tegorocznego kiermaszu świątecznego, który odbył się w naszej szkole 14 grudnia, a którego celem było zgromadzenie funduszy, które mogłyby wesprzeć leczenie i rehabilitację niepełnosprawnych dzieci.

A trzeba przyznać, że podczas kiermaszu działo się bardzo dużo! Było kolorowo, wesoło i smacznie!

O zbliżających się świętach przypomniał kiermasz ozdób i dekoracji świątecznych – przeróżne gwiazdy, lampiony i inne wspaniałości trafiły do wielu domów. Na smakoszy i łasuchów czekały pyszne ciasta i ciasteczka, wśród nich nie zabrakło pierników. Trudno było oprzeć się tym wszystkim specjałom. Kawiarenka również cieszyła się dużym zainteresowaniem, podobnie jak oferowane na kiermaszu kolorowe kalendarze z wizerunkami uczniów. Wielu emocji, zwłaszcza najmłodszym, dostarczyła loteria fantowa – nagród było co niemiara. Kto chciał wypróbować swoje umiejętności artystyczne lub cukiernicze, miał okazję wziąć udział w specjalnych warsztatach (powstały piękne kartki świąteczne, gwiazdy, lampiony i udekorowane pierniczki). Zupełnie innych przeżyć dostarczał kącik zabaw sensorycznych. Można też było przenieść się do świata Minecrafta i odbyć niesamowity spacer po szkole dzięki stworzonym przez uczniów prezentacjom. Znakomitą zabawę zapewniły pomysłowe animacje, a bałwanek Olaf, sympatyczny przybysz z dalekiej Północy, zawładnął sercami dzieci i dorosłych. Nasze przedsięwzięcie wsparli swym doświadczeniem terapeuci ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Czersku, prowadzący warsztaty. Gromkie brawa zebrali najmłodsi artyści prezentujący swoje umiejętności wokalne. Nad przebiegiem kiermaszu czuwał osobiście, w towarzystwie dyrekcji, dostojny święty Mikołaj.

Słowem: każdy znalazł tu coś dla siebie i z pewnością mógł grudniowe czwartkowe popołudnie zaliczyć do udanych.

Sukces byłby niemożliwy do osiągnięcia, gdyby nie zaangażowanie i ofiarność rodziców, uczniów – wolontariuszy oraz pracowników naszej szkoły. Wszystkim należą się gratulacje i podziękowania za organizacyjne i rzeczowe wsparcie kiermaszu. Niesamowicie ucieszyło nas to, że tak wielu rodziców, babć i dziadków oraz innych członków rodzin naszych uczniów skorzystało z zaproszenia. Świadczy to o tym, że stanowimy pewną wspólnotę, a taka właśnie powinna być społeczność szkolna. Dzięki temu zrobiliśmy coś dobrego i pięknego. Byliśmy razem dla innych. I to jest najważniejsze.

Sylwia i Jerzy Głowaccy

Festyn świąteczny - 14.12.2023

Ułatwienia dostępu