Rejonowy Konkurs Kolęd

REJONOWY KONKURS KOLĘD I PIOSENEK ŚWIĄTECZNYCH
„KOLĘDOWANIA NADSZEDŁ CZAS”

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Mało kto potrafi wyobrazić je sobie bez słuchania i śpiewania kolęd oraz pastorałek. Te ponadczasowe melodie, które każdy z nas zna od dziecka, sprawiają, że przedświąteczny czas nabiera jeszcze bardziej magicznego klimatu.

12 grudnia, w radosnym, odświętnym nastroju odbył się w Szkole Podstawowej nr 1 w Czersku II Rejonowy Konkurs Kolęd i Piosenek Świątecznych „Kolędowania nadszedł czas”, który zorganizowały panie: Beata Karczyńska, Celina Kliczkowska, Anna Cieminska. W konkursie wzięli udział uczniowie kl. I – III ze Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 2, Szkoły Podstawowej w Odrach, Szkoły Podstawowej w Legbądzie oraz z Zespołu Szkół w Rytlu. Mali soliści zaprezentowali na scenie dowolnie wybrany polski utwór świąteczny. Występy dzieci oceniało jury w składzie: p. Lilia Goncharuk, p. Jarosław Grzelak, p. Piotr Gliszczyński. Komisja konkursowa po wspólnych obradach wyłoniła zwycięzców.

Laureatami konkursu zostali:

I m. Zuzanna Weltrowska – SP1 Czersk

I m. Wiera Lipinska – SP Legbąd

II m. Emilia Pastwa – SP Odry

II m. Amelia Szreiber – SP1 Czersk

III m. Zuzanna Szmaglińska – SP2 Czersk

III m. Maria Damrat – SP1 Czersk

Wyróżnienia otrzymali:

Alicja Szmyt, Martyna Miszewska, Zuzanna Pawlak, Antonina Szczodrowska, Kornelia Oksentowicz, Barbara Kroplewska, Wiktoria Barecka, Aurelia Latuszewska, Julia Sobień, Wiktoria Narloch.

Gratulujemy udanych występów i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu za rok.

Dziękujemy sponsorom za ufundowanie dla wszystkich uczestników nagród, upominków i słodkich poczęstunków.

Celina Kliczkowska
SP1 Czersk

Rejonowy Konkurs Kolęd i Piosenek Świątecznych - 12.12.2023

Ułatwienia dostępu