Wycieczka uczniów j. kaszubskiego

8 maja był dniem wycieczki dla starszych grup uczniów języka kaszubskiego. Tym razem udaliśmy się do Muzeum Historyczno-Etnograficznego w Chojnicach, gdzie poznawaliśmy historię i kulturę Kaszub południowych. Następnie czekał na nas pyszny obiad w jednej z chojnickich restauracji. Kolejnym punktem programu były warsztaty garncarskie w Sokolu. Każdy z uczniów spróbował swoich sił na kole garncarskim i miał okazję, by lepić z gliny. Przekonaliśmy się, jakim wyjątkowym materiałem jest glina, a nasze rękodzieło zabraliśmy ze sobą jako pamiątki.

Kaszuby południowo-zachodnie są czarującym miejscem. Są zupełnie obok nas, na wyciągnięcie ręki. Musimy tylko dostrzec ich piękno i umieć się zachwycić.

A. Dzięcielska-Jasnoch

    Wycieczka uczniów języka kaszubskiego - 8.05.2024

    Ułatwienia dostępu