Wycieczka uczniów j. kaszubskiego

Czas karnawału sprzyja zabawom przy muzyce, a więc tym razem (10 stycznia) uczniowie języka kaszubskiego uczestniczyli w warsztatach regionalnych pt. „Zaborskie muzykowanie”. Była to okazja do wspólnego śpiewu, tańca i zabaw muzycznych. Nasi najmłodsi Kaszubi wykazali się umiejętnością zaśpiewania „Kaszubskich Nut”, a także mieli okazję poznać mniej i bardziej tradycyjne instrumenty regionu. Stworzyli orkiestrę grając m.in. na burczybasie, diabelskich skrzypcach, akordeonie czy klekotkach. Cały czas przygrywał nam pan Mirek, a pani Danka angażowała uczestników w śpiew, taniec i opowieści o roku obrzędowym na Kaszubach. Po tych muzycznych zajęciach pojechaliśmy na wspólny obiad, by cały czas integrować się w naszej małej kaszubskiej rodzinie Jedynki.

A. Dzięcielska-Jasnoch  

Wycieczka uczniów j. kaszubskiego - 10.01.2024

Ułatwienia dostępu