Wycieczka uczniów j. kaszubskiego

W minioną środę (19 marca) odbyła się wycieczka uczniów języka kaszubskiego z klas II do Kartuz. Zwiedziliśmy Muzeum Kaszubskie, w którym dodatkowo mieliśmy zajęcia edukacyjne – poznawaliśmy zakamarki muzeum pracując w grupach i biegając po budynku z kartami pracy. Na zakończenie zajęć czekała na nas niespodzianka – wirtualny spacer po kartuskiej kamienicy w okularach VR.

W muzeum spotkaliśmy się już z naszym przewodnikiem turystycznym – panem Piotrem, który oprowadził nas po mieście. Zobaczyliśmy dworzec kolejowy, rynek z deptakiem, kościół św. Kazimierza, pomnik słynnej kozy i makietę kolegiaty. Zachwyciła nas właśnie kartuska kolegiata, którą zwiedziliśmy i jednocześnie poznawaliśmy dzieje zakonu kartuzów. Podczas spaceru przewodnik opowiadał nam różne ciekawostki i legendy o Kartuzach. Zrobiliśmy sobie również przerwę na pyszny obiad w jednej z restauracji – wśród zamówionych dań czekały m.in. przysmaki z kurczaka, czy pizza z… bananami i nutellą.

Kartuzy urzekają. Mam nadzieję, że urzekły także naszych uczniów.

A. Dzięcielska-Jasnoch

Wycieczka uczniów języka kaszubskiego do Kartuz - 19.03.2025
Ułatwienia dostępu