Świętujemy Dzień Strażaka

W środę, 8 maja br. odbyło się uroczyste spotkanie dzieci z grup przedszkolnych i klas 1-3 ze Strażakami Ochotniczej Straży Pożarnej w Czersku. Już stało się tradycją, że nasza szkoła włącza się w obchody Dnia Strażaka. Ogromną radość wśród dzieci wywołał przyjazd wozów strażackich z włączonymi sygnałami dźwiękowymi na powitanie.

Wszyscy doceniają ogromne zaangażowanie, podejmowany trud i ofiarność strażaków. Nie mogło zatem zabraknąć chóralnego odśpiewania „Sto lat” i złożenia życzeń. Na ręce przybyłych gości zostały złożone laurki i symboliczny upominek. Dzieci zaśpiewały także piosenkę o tematyce wiosennej. Pan Andrzej Kuchenbecker jak zawsze nawiązał świetny kontakt z dziećmi. Podczas spotkania poruszył zagadnienia dotyczące działań podejmowanych przez strażaków oraz pojazdów, które posiadają w czerskiej remizie. Dzieci z zaciekawieniem oglądały wyposażenie wozów strażackich, którymi przybyli druhowie. Może wśród naszych uczniów są przyszli strażacy…

Dziękujemy wszystkim DRUHOM za miłe spotkanie i życzymy bezpiecznej służby dla społeczeństwa.

Opracowanie: E. Bonkowska
|Zdjęcia: L. Pozorska i K. Linda

Świętujemy Dzień Strażaka w kl. 1-3 - 8.05.2024

Ułatwienia dostępu