2c i 2d w Stacji Wygoda

W piękny, słoneczny dzień, czyli 6 maja 2024 r. klasa 2c i 2d pod opieką wychowawców i opiekunów wybrały się na wycieczkę w stylu indiańskim do Stacji Wygoda, czyli fili Stacji Dobrego Czasu. Stacja Wygoda to urokliwe miejsce w Stanisławiu, 7 km od miejscowości Tczew. Uczniowie skorzystali z wielu atrakcji takich jak: zapoznanie z legendą plemienia w Tipi, wcielenie się w plemię (taniec+legenda), zwiedzanie terenu Stacja Wygoda, poznanie infrastruktury i zasad pobytu, pokonanie 200 metrowego toru przeszkód. Wzięli także udział w grze terenowej TROPICIELE ŚLADÓW, czyli podwójne rozkodowanie przygody plemienia wraz z nauką tańca indiańskiego. Następnym punktem było Indiańskie DIY w Tipi, czyli nauka wykonywania indiańskich amuletów oraz Hobby Horsing czyli jazda na konnych kukiełkach. Na koniec odbyło się ognisko z kiełbaskami podanymi w formie hot-dogów z kubkiem gorącej czekolady z mini piankami marshmallow. Dodatkowo w wolnym czasie dzieci mogły zakupić pamiątki w sklepiku i pobawić się na placu zabaw, boiskach do koszykówki oraz piłki nożnej.

Uczniowie choć zmęczeni ogromem atrakcji byli zadowoleni i szczęśliwie wrócili do szkoły. Wycieczkę uważamy za udaną. Polecamy Stację Dobrego Czasu!

Wychowawczynie klasy IIc i IId wraz z opiekunami.

2c i 2d w Stacji Wygoda - 6.05.2024

Ułatwienia dostępu