Orszak Trzech Króli
Tradycyjnie 6 stycznia odbył się w Czersku Orszak Trzech Króli. Tym razem i my – społeczność naszej szkoły, mogliśmy aktywnie włączyć się w to wydarzenie. Przygotowaliśmy i zaprezentowaliśmy orszak europejski – kroczyliśmy w strojach i z flagami, a na hali sportowej zaprezentowaliśmy taniec europejski (grecki – sirtaki) oraz musztrę legionistów rzymskich. Było to wartościowe i barwne wydarzenie (nie tylko parafialne!).
Dziękujemy księdzu Piotrowi Wietrzykowskiemu za zorganizowanie strojów orszaków uczniowskich. Dziękujemy uczniom języka kaszubskiego oraz Szkolnego Koła Regionalnego „Kaszëbi z Jedinczi” za uczestnictwo w próbach i Orszaku, a rodzicom za współpracę i życzliwość.
Zdjęcia: Wizjalokalna.pl, BoryTucholskie24.info, Parafia pw. św. Marii Magdaleny w Czersku, archiwum własne.
Przygotowanie i organizacja orszaku europejskiego: Aleksandra Dzięcielska-Jasnoch


