Sprzątanie świata

Wszystkie śmieci są nasze” tak brzmiało hasło tegorocznej akcji ,,Sprzątanie świata – Polska”. Akcja ta ma na celu uświadomienie ludziom na całej kuli ziemskiej, ile człowiek może zrobić dobrego dla Matki Ziemi. Co roku zbieramy mnóstwo śmieci, które niszczą środowisko przyrodnicze, a także nieożywione elementy przyrody. Nasza ziemia, aby pozostać nadal błękitną planetą musi pozbyć się sporych ilości śmieci, które ją zanieczyszczają. Dlatego musimy podejmować wszelkie działania zmierzające do pozbycia się odpadów z miejsc publicznych, zwłaszcza po okresie wakacyjnym. Uczniowie klasy VIII e, VII a oraz III a atywnie włączyli się w akcję sprzątania terenów zieleni – Ścieżki Zdrowia i Laskiu Miejskiego.

Należy też pamiętać o właściwym segregowaniu odpadów oraz ich przetwarzaniu i powtórnym wykorzystaniu. Jeśli prawidłowo segregujemy odpady, umożliwiamy ich efektywny recykling oszczędzaj w ten sposób surowce naturalne, wodę i energię.

Ciekawe zajęcia edukacyjne na temat segregacji i recyklingu odpadów poprowadziła p. Regina Bluma z Zakładu Gospodarowania Odpadów w Nowym Dworze.

W warsztatach wzięli udział uczniowie klasy IV b i IV c, którzy wykazali się obszerną wiedzą na temat segregowania odpadów.

Szkolne Koło Ligi Ochrony Przyrody

Sprzątanie Świata - 16.09.2022

Ułatwienia dostępu