Sprzątanie Świata – 2023

W piątek 22 września 2023 roku uczniowie klas IV a i IV b uczestniczyli w akcji Sprzątania Świata – Polska 2023”. Akcja w tym roku przebiegała pod hasłem:,,Sprzątanie łączy ludzi”, a Patronem Honorowym Akcji Sprzątanie świata – Polska jest Ambasada Australii. Dzieci sprzątały ścieżkę edukacyjną i tereny wokół leśniczówki oraz Izby Przyrodniczo – Leśnej. Pod opieką pani Eweliny Bąk, pana Filipa Pruszak oraz w obecności leśników z wielkim zaangażowaniem uczniowie zbierali zalegające tam odpady.

Po ciężkiej pracy, przyszedł czas na odpoczynek. Dzięki uprzejmości pana Eligiusza Osowickiego, pani Pauliny Kobus i pani Ewy Szymańskiej – Barra, mogliśmy zjeść smaczne kiełbaski z ogniska, które ufundowało Nadleśnictwo Czersk, za co serdecznie dziękujemy. 

Każdy z nas wytwarza średnio 250 kg śmieci rocznie. Zazwyczaj trafiają one do kosza na śmieci, chociaż zdarza się, że można je znaleźć wszędzie. Jeśli nie zaczniemy ograniczać ilości wytwarzanych i wyrzucanych przez nas odpadów, to za kilkadziesiąt lat ,,utoniemy” we własnych śmieciach. Co zatem możemy zrobić? Wystarczy w codziennym życiu kierować się kilkoma zasadami:  

• unikać powstawania odpadów

• wielokrotnie wykorzystywać produkty

• segregować i odzyskiwać surowce wtórne

• promować ideę nie śmiecenia w naturze

Opiekun SK LOP 

Ewelina Bąk 

Sprzątanie Świata - 22.09.2023

Ułatwienia dostępu