Niezwyczajny tydzień

Niezwyczajny tydzień w „Jedynce”

Relacja z obchodów Tygodnia Życzliwości i Pozdrowień oraz Dnia Pluszowego Misia w Szkole Podstawowej nr 1 w Czersku.

21 listopada Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień.

25 listopada Światowy Dzień Pluszowego Misia.

W związku z obchodami tych radosnych świąt, Szkoła Podstawowa nr 1 postanowiła urozmaicić trochę cały tydzień. Piątek był szczególnie wesoły i kolorowy – uczniowie ubrali się w żółte barwy oraz przynieśli do szkoły swoje ukochane, pluszowe misie.

Słowa Eweliny Adamczyk (pedagog, trenerka uważności) niech będą dla nas mottem podsumowującym:

„Życzliwości nie trzeba uczyć, wystarczy ją okazywać (…)To, co myślimy o innych, o świecie, o sobie samym, o życiu jest odzwierciedlane przez nasz język, nasz sposób bycia. Życzliwe nastawienie wpływa na to, czy widzimy w drugim wroga czy przyjaciela.”

Ułatwienia dostępu