Akcja „Śniadanie daje moc”

W dniach od 20 listopada do 1 grudnia, w naszej szkole przeprowadzono akcję „Śniadanie daje moc”, realizując zadania zawarte w Programie wychowawczo-profilaktycznym szkoły.

W grupach przedszkolnych i klasach I-III zorganizowano wspólne, zdrowe śniadania, przy wsparciu rodziców i nauczycielek. Szczególnie w tych dniach skupiono się na wartościach odżywczych drugiego śniadania. Dzięki zaangażowaniu rodziców, na szkolnych stolikach pojawiły się kolorowe i bogate w witaminy kanapki i koreczki, wyciskane soczki, różnorodne warzywa i owoce oraz przetwory mleczne. Podczas wspólnego posiłku, w miłej atmosferze, wszyscy chętnie częstowali się i ze smakiem zjadali apetyczne śniadanko. Podczas zajęć edukacyjnych wzbogacano również wiedzę dzieci na temat wartości odżywczych warzyw, owoców i przetworów mlecznych.

W akcję włączyli się także członkowie Szkolnego Koła PCK, którzy odwiedzali klasy i prezentowali dzieciom 12 zasad zdrowego odżywiania oraz piramidę zdrowego żywienia. Spotkanie uatrakcyjniono symbolami warzyw i owoców oraz elementami sportu. Starsi uczniowie zostali życzliwie przyjęci przez dzieci i nagrodzeni oklaskami.

Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy zaangażowali się w realizację przedsięwzięcia i przyczynili się do zwiększenia świadomości dzieci na temat roli śniadania oraz wartości odżywczych spożywanych posiłków.

Koordynator: Ewa Bonkowska
Zdjęcia: Nauczycielki

Akcja "Śniadanie daje moc" - 20.11.2023 do 1.12.2023

Ułatwienia dostępu