Dzień Ziemi

Światowy Dzień Ziemi, który obchodzimy 22 kwietnia jest najważniejszym i najbardziej znanym z wszystkich świąt ekologicznych. Ten dzień jest wspaniałą okazją, by nagłośnić globalne problemy Ziemi, takie jak  ocieplenie klimatu, topnienie lodowców, susze i powodzie, niszczenie gatunków roślin i zwierząt przez nadmierną inwazję w ich środowisko, ogromne ilości odpadów. I za to wszystko odpowiedzialni są ludzie.

Jak możemy pomóc Ziemi?

Uczniowie naszej szkoły przez cały rok zbierają odpady niebezpieczne, czyli baterie. Akcję tę od wielu lat nadzoruje p. E. Keister. Dwa razy w roku SK LOP pod opieką p. E. Bąk organizuje zbiórkę makulatury. Nasi uczniowie w edycji wiosennej zebrali około 7 ton. Od 1 marca w szkole segregujemy odpady.

Dzisiaj jest okazja, aby Wam podziękować za proekologiczną postawę, za zaangażowanie i wyróżnić najwytrwalszych.

W zbiórce makulatury w grupie wiekowej klas 1-3 wyróżniły się:
I miejsce: 1 D  (1222 kg)
II miejsce: 3 A  (674 kg)
III miejsce: 3 B  (577 kg)
Wyróżnienie: 2 B  (173 kg)

W grupie wiekowej klas 4 – 8:
I miejsce: 5 B  (940 kg)
II miejsce: 6 A  (636 kg)
III miejsce: 6 D  (520 kg)
Wyróżnienie: 5 C  (415 kg)

Najlepszymi zbieraczami baterii są uczniowie:
I miejsce: Wiktor Wiencelewski (3891 sztuk)
II miejsce: Blanka Lewandowska (1430 sztuk)
III miejsce: Olaf Ossowski (1400 sztuk)
IV miejsce: Lena Miętka (1000 sztuk)
V miejsce: Bartosz Bławat (687 sztuk)

Szkoła uczestniczyła też w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Antysmogowej. Bardzo trudny konkurs wiedzy o klimacie i zanieczyszczeniu powietrza. Gratulacje dla M. Łangowskiego, który pomyślnie przeszedł etap szkolny, a w etapie wojewódzkim uzyskał 75%.

Naszym gościem była p. Paulina Kobus, która jest pracownikiem Nadleśnictwa Czersk. Specjalnie z okazji Dnia Ziemi podzieliła się z uczniami klas 6 wiedzą na temat różnorodności biologicznej.

Dzisiejsze święto uświetnił śpiew uczniów (K. Banach, L. Leszczyńska, Z. Weltrowska, A. Szreiber, Maria Damrat, K. Oksentowicz, K. Konefka) przygotowanych przez p. C. Kliczkowską.

Organizatorzy:
K. Chmielewska
D. Szlachcikowska

Dzień Ziemi - 22.04.2024

Ułatwienia dostępu