Konkurs – Flagi państw

Szkolny konkurs geograficzny “FLAGI PAŃSTW ŚWIATA”

Konkurs został zorganizowany w związku z szkolnymi obchodami Światowego Dnia Ziemi. Skierowany był do uczniów klas 5-8. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań zagadnieniami geograficznymi takich jak wiedza o państwach świata i ich flagach oraz rozwijanie umiejętności korzystania z technologii informacyjnych. Do konkursu zgłosiło 66 uczniów. Konkurs miał formę testu online na platformie internetowej Quizizz. W dniu 19 kwietnia 2024 r. uczniowie korzystając z telefonu komórkowego rozwiązywali zadania w dwóch grupach wiekowych. Liczyła się poprawność i czas rozwiązania testu.

Najlepszą znajomością flag wykazali się uczniowie:

Kategoria klas 5-6:
I miejsce: Kacper Stawicki
II miejsce: Feliks Lutowski
III miejsce: Jan Gliniecki
Wyróżnienia: Oskar Zwiewka, Emilia Lutowska, Paweł Majer, Tymoteusz Stawiński, Bartosz Kręski, Jakub Michalski, Dawid Zientarski.

Kategoria klas 7-8
I miejsce: Maksymilian Łangowski
II miejsce: Amadeusz Kobryń
III miejsce: Norbert Gwizdała
Wyróżnienia: Maksymilian Żabiński, Jakub Rydzkowski, Amelia Nakielska, Mikołaj Nieżurawski, Hubert Chyła, Nadia Jabłońska.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za chęć udziału w konkursie i gratulujemy najlepszym.

Koordynatorzy konkursu:

Katarzyna Chmielewska i Danuta Szlachcikowska.

Nagrodzeni w kategorii kl. 5-6
Nagrodzeni w kategorii kl. 7-8

Ułatwienia dostępu