Zabawy andrzejkowe w 3a

Andrzejki wiążą się ze wspaniałymi tradycjami. Są też ostatnią okazją do zorganizowania zabaw przed nadchodzącym adwentem. Przypadają one w nocy z 29 na 30 listopada, dlatego w naszej klasie obchodziliśmy je właśnie 29 listopada. Zabawa andrzejkowa rozpoczęła się wspólnym słodkim poczęstunkiem. Milą niespodzianką były rurki z kremem upieczone przez mamę Frani. Dużo radości dostarczyły dzieciom wróżby, które obecnie mają jedynie charakter zabawowy. Każdy uczeń z niecierpliwością czekał na to, by dowiedzieć się , co go czeka w przyszłości. Wróżono z wylosowanych kolorów, serc z imionami, butów, liczb, czy też odkrywanych kubków. Było przy tym sporo śmiechu, bo przecież nikt nie potraktował wróżb na serio😁😉. Czas pomiędzy wróżbami urozmaicały konkursy i zabawy taneczne.

wych. Celina Kliczkowska

Andrzejki w kl. 3a - 29.11.2023

Ułatwienia dostępu