Jak minął listopad w grupie 0c?

Temat tygodnia na początku listopada tuż po Dniu Niepodległości nosił tytuł: ,,Dawno, dawno temu
w Polsce”. Nasze przedszkolaki przez cały tydzień gromadziły istotną wiedzą o dawniejszej Polsce.
Nie zabrakło pracy z mapą Polski. Dzieci z pomocą nauczyciela poznawały i odszukiwały największe miasta w Polsce, zwłaszcza stolicę kraju. Wspólnymi siłami zostało określone miejsce płynącej
w Polsce najdłuższej rzeki- Wisły, którą wspólnie oznaczyły nakrętkami. Dzieci poznały znane legendy naszego kraju. Wykonały Smoka Wawelskiego z rolki po papierze, a podczas jego użytkowania wykonywały ćwiczenia oddechowe. Dużo radości sprawiło im przygotowanie masy solnej oraz przygotowywanie pierniczków, które później według własnych pomysłów ozdabiały. Dzieci tworzyły ciekawe herby, rozwiązywały liczne zagadki, wybrały się w wirtualną podróż po Polskich Zamkach.

Dnia 10 Listopada nasze przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do Centrum Informacji Turystycznej w Czersku, gdzie dowiedziały się wielu cennych informacji na temat tegoż miejsca.
Od tego dnia doskonale wiedzą, że jest to miejsce przeznaczone między innymi osobom podróżującym, którzy mogą zapoznać się z bogatą ofertą regionu, wybrać miejsca, do których chcieliby się udać oraz otrzymają pełną informację na ich temat. Miejsce to również kryje skarby regionalnych pamiątek, które można obejrzeć, a także zakupić.

Wycieczka autokarowa do kina 17 listopada na seans pt.: ,,Inspektor pająk” był dla naszych przedszkolaków ogromnym przeżyciem. Film animowany przedstawiał najlepszego śledczego
w świecie owadów, który musiał rozwiązać zagadkę i ocalić pasażerów samolotu, na którego pokładzie ukrył się tajemniczy złoczyńca. Uśmiechnięte buzie przedszkolaków były potwierdzeniem,
 iż film animowany bardzo się im spodobał. Wyjazd do kina, to nie tylko umiejętność uczestniczenia
 w seansach filmowych, ale również wdrażanie do właściwych zachowań w czasie ich trwania.
Po udanym seansie wszyscy w doskonałych nastrojach wróciliśmy do naszej szkoły.

Nasi milusińscy wzięli udział w akcji pt.: ,,Śniadanie daje moc” i przygotowali zdrowe oraz kolorowe kanapki. Śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia, gdyż daje dzieciom energię do nauki
i koncentracji. Nasi przedszkolacy dokładnie wiedzą, jak ważne jest spożywanie zdrowego śniadania, dlatego na ich kanapkach nie zabrakło zdrowych, kolorowych warzyw.

Dzień Pluszowego Misia oraz udział w konkursie  na  największą liczbę pluszowych niedźwiadków był kolejną atrakcją w naszej grupie. Ile radości, uśmiechów na twarzy przedszkolaków było tegoż dnia. Nie zabrakło interesujących zajęć i zadań z motywem misiów. Było to wspaniałe przeżycie dla naszych wychowanków.

Nasza grupa zrealizowała kolejne zadanie z projektu pt.: ,,Klasa w terenie”. Dzieci jesienią poszukiwały, zbierały i gromadziły w sali różnego rodzaju dary jesieni. Udało nam się stworzyć piękny, kolorowy, jesienny kącik, w którym nie zabrakło kasztanów, żołędzi, szyszek, orzechów, dyni oraz kolorowych liści. Zadaniem dzieci było wykonanie instrumentu z zebranych darów. Największym zainteresowaniem okazało się stworzenie pięknych grzechotek, w których wnętrzu kryły się jesienne dary. Cóż za radość i dźwięki wydobywały grzechotki wykonane przez nasze kreatywne przedszkolaki.

30 listopada w naszej grupie odbyły się Andrzejki. Tego dnia dla dzieci przygotowano wiele ciekawych zajęć. Przedszkolaki były bardzo podekscytowane tym, co czeka je w przyszłości i raz po raz domagały się kolejnych wróżb. Uświadomiono dzieci, że wróżby to tylko zabawa i należy je traktować
z przymrużeniem oka. To był dzień pełen magii.

M. Mańkowska

Jak minął listopad w grupie 0c - 11.2023

Ułatwienia dostępu