Gminny konkurs przedszkolaków

Dnia 25.05.2023r. w Przedszkolu Samorządowym im. Jana Brzechwy w Czersku, odbyła się XVIII edycja gminnego konkursu „Znam i lubię wiersze Jana Brzechwy”. Głównymi celami konkursu było: przybliżenie dzieciom twórczości polskiego poety, rozwijanie zdolności recytatorskich, nabywanie doświadczeń podczas występów na scenie, rozwijanie umiejętności wspólnego słuchania oraz stwarzanie warunków sprzyjających dobrej zabawie.
Naszą placówkę reprezentował Aleksander Kryczyk z utworem „Psie smutki”, Kaja Makowska z utworem „Na wyspach Bergamota” oraz Kornelia Skowrońska z utworem „Tańcowała igła z nitką”.

W przerwie zaplanowanej na obrady jury, panie prowadzące przygotowały wesołe pląsy przy muzyce. Na zakończenie konkursu odbyło się uroczyste wręczenie nagród i dyplomów dla wszystkich uczestników.

Konkurs dostarczył dzieciom wielu wrażeń i przeżyć a przede wszystkim dobrej zabawy i atrakcyjnych nagród. Dbajmy wspólnie o rozwój naszych dzieci :).

Paulina Kryczyk, Karolina Makowska

XVIII Edycja Gminnego Konkursu „Znam i lubię wiersze Jana Brzechwy” - 25.05.2023