Etap gminny BRD

ETAP GMINNY OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM

W dniu 11.04.2024 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Czersku odbyły się gminne eliminacje  Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Celem turnieju są działania na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej.

W turnieju uczestniczyły drużyny ze Szkoły Podstawowej w Rytlu, Szkoły Podstawowej w Łęgu oraz ze Szkół Podstawowych nr 2 i nr 1 w Czersku.

Rywalizacja toczyła się w dwóch kategoriach wiekowych. Grupę I tworzyli uczniowie szkół podstawowych w wieku 10-12 lat (grupa czteroosobowa reprezentowana przez 2 chłopców i 2 dziewczynki), natomiast grupę II formowali pozostali uczniowie (grupa trzyosobowa).

Eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym przebiegały w 4 etapach. Podczas I etapu wszyscy uczniowie pisali test, składający się z 25 pytań, obejmujący zagadnienia dotyczące zasad i przepisów o ruchu pieszych, osób poruszających się przy użyciu urządzeń wspomagających ruch, rowerzystów, hulajnóg elektrycznych, urządzeń transportu osobistego, znaków drogowych i sytuacji w ruchu drogowym. Następny etap polegał na rozwiązaniu przez uczniów testu ze skrzyżowań, składającego się z 10 zadań polegających na ustaleniu prawidłowej kolejności przejazdu przez skrzyżowanie. W testach z trzech wariantów odpowiedzi, prawidłowa była tylko jedna (testy jednokrotnego wyboru.) Na III etap składała się konkurencja z udzielania pomocy przedmedycznej. Polegała na wykonaniu przez całą drużynę w czasie 5 minut zadania praktycznego w postaci udzielania pomocy osobie poszkodowanej. IV, i zarazem ostatni etap sprawdzał umiejętność jazdy rowerem po torze przeszkód, który składał się z slalomu z ograniczeniem, bramki wiszącej, przedmiotu do przewożenia, rynny, tarki, zmiany pasa ruchu oraz zatrzymania w miejscu.

Naszą szkołę reprezentowały zespoły w składzie:

I grupa:
1. Emilia Lutowska, kl. V a,
2. Karolina Schmidt, kl. Va,
3. Miłosz Gwizdała kl. V a,
4. Wiktor Wiencelewski, kl. Va.

II grupa:
1. Jakub Piesik, kl. VI b,
2. Dominika Rostankowska, kl. VI b,
3. Natalia Rostankowska z kl. VII b.

W komisji sędziowskiej pracowali opiekunowie drużyn: pan Janusz Kitowski (SP Rytel), pan Marcin Godlewski (SP Łąg), pani Hanna Ważna (SP 2 Czersk), szkolna pielęgniarka pani Małgorzata Narloch, pan Andrzej Czerwionka jako sędzia główny i policjanci – mł. asp. Krystian Krzyżkowski oraz asp. Tomasz Goncz.

WYNIKI I GRUPY

Klasyfikacja indywidualna:
I m. – Wiktor Wiencelewski (SP1 Czersk),
II m. – Konrad Pastwa (SP2 Czersk),
III m. – Emilia Lutowska (SP1 Czersk).

Klasyfikacja drużynowa:
I m. Szkoła Podstawowa nr 1 w Czersku
II m. Szkoła Podstawowa nr 2 w Czersku

WYNIKI II GRUPY

Klasyfikacja indywidualna:
I m. – Hubert Chabowski (SP2 Czersk),
II m. – Jakub Piesik (SP1 Czersk),
III m. – Iga Grzywacz (SP2 Czersk).

Klasyfikacja drużynowa:
I m. Szkoła Podstawowa nr 2 w Czersku
II m. Szkoła Podstawowa nr 1 w Czersku
III m. Szkoła Podstawowa w Łęgu
IV m. Szkoła Podstawowa w Rytlu

Najlepszym zawodnikom wręczono dyplomy i nagrody, które ufundowane zostały przez Szkołę Podstawową nr 1 oraz Sklep Ogrodniczo-Przemysłowy AGROTECH. Bardzo dziękujemy za okazane wsparcie.    

Szkoła Podstawowa nr 1 oraz Szkoła Podstawowa nr 2 będą reprezentować gminę Czersk w eliminacjach powiatowych w Chojnicach, które odbędą się 24.04.2024r.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w eliminacjach powiatowych.

Bardzo dziękujemy  Panu Andrzejowi Czerwionce za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu  gminnego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Organizator
SP1 – Ewa Gromowska

Gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym - 11.04.2024

Ułatwienia dostępu