Konkurs j. angielskiego

JULIA ENGELHART DRUGA W GMINNYM KONKURSIE JĘZYKA ANGIELSKIEGO „MASTER OF ENGLISH”!

W piątek 26 maja uczennice naszej szkoły wzięły udział w Gminnym Konkursie Języka Angielskiego pt. „Master of English”. W drodze eliminacji szkolnych wyłoniono cztery reprezentantki „Jedynki”: Lenę Gogolewską (kl. VIII a), Kornelię Klaman (kl. VIII d), Julię Engelhart (kl. VIII e) i Julię Kaszubowską (kl. VIII e). W tym roku gospodarzem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 2.

Konkurs skierowany był do uczniów klas ósmych gminy Czersk. W pierwszej części wzięli udział wszyscy uczestnicy. Test obejmował wiadomości z zakresu gramatyki i słownictwa, a także pracę z tekstem czytanym i słuchanym oraz umiejętność redagowania wypowiedzi pisemnych.

W drugim etapie uczestniczyli uczniowie z najwyższą ilością punktów zdobytych w części pisemnej. Wszystkie reprezentujące nas dziewczęta wykazały się imponującą wiedzą, uzyskując z testu wysokie wyniki. Jednakże poziom konkursu był bardzo wyrównany, a do ustnej części konkursu z naszej szkoły zakwalifikowała się tylko Julia Engelhart. Każdy z pięciorga finalistów odpowiedział na trzy wylosowane pytania. O rozstrzygnięciu decydowała suma punktów z obu etapów konkursu.

Miło nam poinformować, że nasza reprezentantka zajęła drugie miejsce. GRATULUJEMY JULKA!!!

Gminny Konkurs Języka Angielskiego - 26.05.2023

Ułatwienia dostępu