Gminny Konkurs Ekologiczny

Sukcesy w Gminnym Konkursie Ekologicznym

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Gminnym Konkursie Ekologicznym „Coś z niczego – drugie życie odpadów”, który zorganizowała Akademia Sukcesu “Nasza Szkoła” Społeczna Szkoła Podstawowa w Czersku. W konkursie uczestniczyły dzieci z klas I-III szkół podstawowych. Zadanie polegało na wykonaniu prac z różnego rodzaju odpadów. Prace musiały nadawać “drugie życie” odpadom.

Konkurs miał na celu świętowanie Dnia Ziemi, rozwijanie wśród dzieci zainteresowań plastycznych i kreatywności, zwiększenie poziomu świadomości ekologicznej i kształtowanie postawy proekologicznej, promowanie wśród dzieci idei powtórnego wykorzystania odpadów, wtórne wykorzystanie odpadów jako tworzywa artystycznego, stworzenie możliwości prezentacji prac dzieci uzdolnionych manualnie i upowszechnianie inicjatyw twórczych.

Szkołę naszą reprezentowali Kaspian Guth i Aleksander Kryczyk z klasy 1d oraz Marcel Kobierowski i Oskar Niemojewski z klasy 3a. Uczestnicy konkursu zostali zaproszeni do Gminnego Centrum Kultury, na rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród, połączone z atrakcjami dla dzieci. Niestety z przyczyn niezależnych, trójka naszych uczniów nie mogła uczestniczyć w imprezie.

Z radością informujemy, że kreatywność naszych uczniów została doceniona, Aleksander Kryczyk uzyskał II miejsce, natomiast Marcel Kobierowski – III miejsce.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Gminny Konkurs Ekologiczny - 24.04.2024

Ułatwienia dostępu