Gminny czwórbój lekkoatletyczny

“Nie tylko zwycięstwo się liczy: jak III i IV miejsce w gminnym czwórboju lekkoatletycznym ucieszyło naszych uczniów”

9 maja 2023 r na stadionie miejskim odbyły się bardzo emocjonujące zawody gminne w czwórboju lekkoatletycznym, w których udział wzięły cztery szkoły z gminy: SP z Rytla, SP z Łęga, SP nr 2 z Czerska oraz nasza szkoła, czyli SP nr1 Czersk.

Czwórboje lekkoatletyczne to dyscyplina, która wymaga od zawodników wszechstronnych umiejętności, ponieważ składa się z czterech konkurencji: biegu na 60 metrów, skoku w dal, rzutu piłeczka palantową  i biegu na 600/1000 metrów. Zawodnicy rywalizują w drużynach, a punkty zdobyte przez każdego z nich sumują się, by wyłonić zwycięzców.

Wielokrotnie mówi się o tym, że w sporcie najważniejsze jest zwycięstwo. Jednak czasami, nawet gdy wygrana jest niemożliwa, ważne jest, by walczyć do końca i dać z siebie wszystko. To właśnie zrobili uczniowie naszej szkoły podczas gminnego czwórboju lekkoatletycznego, gdzie zmagali się z silną konkurencją.

Choć szanse na zwycięstwo były niewielkie, to nasi uczniowie postanowili stawić czoła rywalom i zaprezentować swoje umiejętności. Dali z siebie wszystko na każdej z czterech konkurencji: biegu na 60 metrów, skoku w dal, rzucie piłeczką palantową  i biegu na  600 m dziewczęta i 1000 metrów chłopcy .

Ich determinacja i ciężka praca zwróciły się w postaci III i IV miejsca, które pomimo braku zwycięstwa, w pełni zadowoliły uczniów, trochę mniej  trenerów. Takie wyniki są dowodem na to, że w sporcie nie tylko liczy się zwycięstwo, ale także sam udział w rywalizacji oraz postawa sportowa. Zawody sportowe to nie tylko okazja do zdobycia laurów, ale także do rozwijania umiejętności, wychowania charakteru oraz nawiązania nowych znajomości. Jednakże, każda porażka może stać się motywacją do dalszej pracy i treningu, by osiągnąć lepsze wyniki w przyszłości. Z pewnością opiekunowie drużyn będą starali się jeszcze bardziej zaangażować swoich podopiecznych w treningi i przygotowania do kolejnych zawodów. Zdobyta wiedza i doświadczenie podczas tych zawodów na pewno okażą się przydatne w przyszłych startach.

Oto wyniki dziewcząt

 • Roksana Danielewicz – 115 punktów,
 • Helena Jagielska – 140 punktów,
 • Wiktoria Ossowska – 105 punktów,
 • Patrycja Chmielewska – 74 punkty.
 • Lihchuk Anna  – 116 pkt
 • Nakielska Amelia  – 152 plt
 • Makowska Lena-  122pkt
 • Kliczkowska Malwina  130 pkt

W kategorii dziewcząt zwyciężyła drużyna SP nr2, uzyskując wynik na poziomie 966 punktów. Drugie miejsce zajęła drużyna SP Łęga, której wynik wyniósł 931 punktów. Trzecie miejsce przypadło dziewczętom z naszej szkoły, które zdobyły 628 punktów. Na czwartej pozycji uplasowały się dziewczęta ze szkoły Rytla, zdobywając 546 punktów.

Wyniki chłopców :

 • Górnowicz Mariusz- 164 pkt
 • Łosiński Patryk -161 pkt
 • Kobierowski Bartłomiej – 160 pkt
 • Nieżurawski Mikołaj -120pkt
 • Kamowski Dawid – 90 pkt
 • Spica igor – 67 pkt

Najlepiej wypadł zespół ze szkoły Rytla, który zdobył pierwsze miejsce uzyskując 824 pkt . Na drugiej pozycji znalazła się drużyna SP nr2 wynikiem 810 pkt, a trzecie miejsce zajęła szkoła z Łęga 709 pkt . Niestety, nasi chłopcy z SP1  musieli zadowolić się czwartym miejscem z 695 punktami .

Opracowanie i zdjęcia Ewa Pruszak

Gminne zawody czwórboju lekkoatletycznego - 9.05.2023

Ułatwienia dostępu